Dugout-Online news
22nd League Round
18.01.2020
This weekend we have the ...
Challenge&Champions Cup
16.01.2020
The final round of ...
Youth International Cup
15.01.2020
Today we have the Final ...
National Cup - Final Round
14.01.2020
Today we have the final ...
21st League Round
11.01.2020
This weekend we have the ...
Prev.
Next
22nd League Round
18.01.2020
This weekend we have the last league round.

Saturday at 08:00 GMT:
A-League
Top teams: 1st - FC Anderson Park North Sydney (61 pts.), 2nd - FC SPIDERS Sydney (49 pts.)
Relegated teams: Welshpool Athletic, Langwarrin Soccer Club, Bulldogs FC

J-League
Top teams: 1st - Tokyo FC (58 pts.), 2nd - 丸男 (51 pts.)
Relegated teams: Fukushi, URAWA, サンフレッチェ広島

Premiership
Top teams: 1st - Wellington Phoenix (61 pts.), 2nd - Just Vale II (57 pts.)
Relegated teams: Just Vale FC, Everton Football Club, sportlatic DC

K-League
Top teams: 1st - Andong Mackerels (63 pts.), 2nd - YooSin 태권도 (54 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Dragon (20 pts.), 10th - FootBallClub Tiger (17 pts.)
Relegated teams: Taegeuk Warriors, Football club. Krugis
South Korea Dragon vs. Taegeuk Warriors
South Korea White Wolf FC vs. FootBallClub Tiger


Saturday at 10:00 GMT:
Bangladesh Premier League
Top teams: 1st - FF Academy (59 pts.), 2nd - Chæmp̒ (59 pts.)
Bangladesh Dhaka Abahani Limited vs. Sangsad KS
Bangladesh Rajshahi vs. Chæmp̒

Premier Division
Top teams: 1st - baobeiqiqi (61 pts.), 2nd - xiaotian-inter (51 pts.)
Relegation zone battle: 8th - BeiJing Sinobo Guoan F.C. (18 pts.), 9th - NJ-INTER (17 pts.), 10th - AC Mlian(楚剑) (16 pts.)
Relegated teams: Song, XWZNY
China BeiJing Sinobo Guoan F.C. vs. baobeiqiqi
China NJ-INTER vs. lanxingxing
China 无敌绿城 vs. AC Mlian(楚剑)

Super League
Top teams: 1st - Aurangabad F.C. (57 pts.), 2nd - Minerva Punjab (54 pts.), 3rd - Chennai City (51 pts.)
India Aurangabad F.C. vs. Chennai City
India Minerva Punjab vs. Atlético de Kolkata

T1
Top teams: 1st - Guru United (52 pts.), 2nd - Donmuang United (48 pts.), 3rd - Atilico de nezzuri (48 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Nongeng (16 pts.), 10th - Tak Tigers (14 pts.)
Relegated teams: Chelsea Bloozx, DoRtmound bVb9
Thailand Deportivo Dekara vs. Donmuang United
Thailand Atilico de nezzuri vs. Pie-O-Mikel
Thailand Nongneng vs. Thai Fighter
Thailand Tak Tigers vs. Guru United


Saturday at 12:00 GMT:
Premier League
Top teams: 1st - ® Legionnaires © (63 pts.), 2nd - FCNetanya (57 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Hutnik (17 pts.), 10th - Haifa United (15 pts.)
Relegated teams: Polonia, Sefarad FC
Israel Hutnik vs. FCNetanya
Israel Haifa United vs. Ultra Violent

1st Division
Top teams: 1st - Cittá Beland (61 pts.), 2nd - Birkirkara F.C. (58 pts.)
Malta Cittá Beland vs. Mannac Studio Fc
Malta EL GENIO EL FENOMENO vs. Birkirkara F.C.

Divizia Nationala
Top teams: 1st - Moldavian Stars (53 pts.), 2nd - CFNorthampton (49 pts.)
Relegation zone battle: 9th - C.S. Pisculesti (13 pts.), 10th - FC Paduricea (10 pts.)
Relegated teams: FC Danubius, F.C. Pământ Românesc
Moldova C.S. Pisculesti vs. FC Petrolul Ploiesti
Moldova FC Sheriff Tiraspol vs. FC Paduricea

Divizia A
Top teams: 1st - East Strike (44 pts.), 2nd - VITEZISTII4S™ (43 pts.)
Relegated teams: Chelsea-rulesss, Universitatea fcc, Hipodrom II Sibiu
Romania East Strike vs. F.C. Dinamo Bucureşti
Romania VITEZISTII4S™ vs. Clubul Sportiv al Armatei

Premier League
Top teams: 1st - MODELS AND LOVERS (61 pts.), 2nd - Spartak Moscova (54 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Russtart (15 pts.), 10th - Barchalona CFC (14 pts.)
Relegated teams: STPetrsburg, Lok Moscaw
Russia Torpedo Vladimir vs. Russtart
Russia MODELS AND LOVERS vs. Barchalona CFC


Saturday at 14:00 GMT:
English Premiership
Top teams: 1st - A.C. Milan (46 pts.), 2nd - GRUMPY MULE (42 pts.)
Relegation zone battle: 8th - BULLY'S BOYS (26 pts.), 9th - Bristol Fury (26 pts.), 10th - Dreadnought (25 pts.)
Relegated teams: Carshalton Beeches Utd, Direwolves
England A.C. Milan vs. BULLY'S BOYS
England Atletico De Madrid vs. Bristol Fury
England Dreadnought vs. Albion Allstars

Úrvalsdeild
Top teams: 1st - Winter is Coming (63 pts.), 2nd - Oldboys United (55 pts.), 3rd - Vikingur (52 pts.)
Relegation zone battle: 9th - KF Kalmannsvík (12 pts.), 10th - Kangaroo Island (9 pts.), 11th - EDM Lovers (9 pts.)
Relegated teams: KR-Reykjavíkur
Iceland Junkers United vs. Oldboys United
Iceland Vikingur vs. Winter is Coming
Iceland KR-Reykjavíkur vs. KF Kalmannsvík
Iceland Kangaroo Island vs. Nothing Hill
Iceland EDM Lovers vs. Football club Valur

Premier Division
Top teams: 1st - Irish Villa Mob (48 pts.), 2nd - Leinster Lions (44 pts.)
Relegated teams: rubber ducks, Blacklion Rovers, Doylers Delights F.C

Premier League
Top teams: 1st - Dundonald Bluebell (56 pts.), 2nd - Macduff Lions (56 pts.)
Relegated teams: Red Star Aberdeen, Mansewood Thistle FC, FC Dundee Of Scotland
Scotland Kirn FC vs. Dundonald Bluebell
Scotland Bingolspor FC vs. Macduff Lions

Superliga
Top teams: 1st - Mocni Veprovi (48 pts.), 2nd - FK Čvorkova Bara (42 pts.)
Relegation zone battle: 9th - FK Midfild (26 pts.), 10th - F.C. Fakirs (23 pts.), 11th - Salashi (23 pts.)
Relegated teams: Red Star F.C.
Serbia Mocni Veprovi vs. FK Midfild
Serbia F.C. Fakirs vs. Red Star F.C.
Serbia Salashi vs. FC Spartak


Saturday at 16:00 GMT:
ÖF-Bundesliga
Top teams: 1st - Kapfenberg SV (58 pts.), 2nd - NO MA´AM (55 pts.)
Relegated teams: Olimpia Innsbruck, Fußballklub Austria Wien, Shamans
Austria Liverpool FC vs. Kapfenberg SV
Austria NO MA´AM vs. FC Klagenfurt

Premier Liga BiH
Top teams: 1st - Plavi (40 pts.), 2nd - Downtown Crew (38 pts.), 3rd - PARTIZAN FK (35 pts.)
Relegation zone battle: 7th - FK Sloboda Tuzla (26 pts.), 8th - NK Leveri Mostar (26 pts.), 9th - FK Ljiljan (25 pts.), 10th - Belfast warriors (24 pts.), 11 - Horde zla United (22 pts.)
Relegated teams: Fk.Ilirikum
BiH Plavi vs. Downtown Crew
BiH PARTIZAN FK vs. FK Sloboda Tuzla
BiH NK Leveri Mostar vs. FK Sarajevo 1946
BiH Fk.Ilirikum vs. FK Ljiljan
BiH Blaugrana F.C vs. Belfast warriors
BiH Horde zla United vs. BH Dragons

Nemzeti Bajnokság
Top teams: 1st - Gulya FC (61 pts.), 2nd - Hunyadi János (50 pts.), 3rd - FTC Isti (47 pts.)
Relegated teams: Videoton, AoA Football Club, Mezőkövesd
Hungary Hunyadi János vs. AoA Football Club
Hungary FK Terra Siculorum vs. FTC Isti

Prva SNL
Top teams: 1st - Borussia Dortmund (41 pts.), 2nd - Il Biscione Football Club 2014 (35 pts.), 3rd - Neverwalkalone (34 pts.)
Relegation zone battle: 8th - FC Margherita (25 pts.), 9th - NK Markovci (25 pts.), 10th - NK Velikani (22 pts.)
Relegated teams: FC Poochies, Barcelona
Slovenia NK Velikani vs. Il Biscione Football Club 2014
Slovenia Caliginous Beleaguerers vs. Neverwalkalone
Slovenia FC Soccer Academy Red Bull vs. FC Margherita
Slovenia NK Markovci vs. FC Loče Soccer Academy


Saturday at 18:00 GMT:
Eerste Klasse
Top teams: 1st - hammertime (46 pts.), 2nd - FC Goldstar (43 pts.), 3rd - A.C. Milan 1899 (43 pts.), 4th - Trudo Gold KV (42 pts.)
Relegated teams: Narakeia, Fc Bijou, Forza Gellik
Belgium kfc de preistampers vs. hammertime
Belgium FC Goldstar vs. Narakeia
Belgium YPRES FC vs. A.C. Milan 1899
Belgium Forza Gellik vs. Trudo Gold KV

A Grupa
Top teams: 1st - Lazio_1900 (60 pts.), 2nd - Val United (57 pts.)
Relegated teams: Da Team United, PFK LEVSKI SOFIA, Neftochimik Burgas
Bulgaria Lazio_1900 vs. FC Tatar
Bulgaria Botev 1912 Plovdiv vs. Val United

Superliga
Top teams: 1st - Sport Lisboa e Benfica (42 pts.), 2nd - Galacticos C.P. (33 pts.), 3rd - S. C. Pena d´Alva (31 pts.), 4th - Tiky Wiky (30 pts.)
Relegation zone battle: 5th - Vale Pisão (27 pts.), 6th - Castendo Futebol Clube ( 27 pts.), 7th - Lions United F.C. (27 pts.), 8th - Cortiças (26 pts.), 9th - AMENDOA F.C. ( 26 pts.), 10th - Desidrogenase Alcoólica (24 pts.), 11th - Tabimba (24 pts.), 12th - Sport Machados da Surriba (23 pts.)
Relegated teams:
Portugal Sport Machados da Surriba vs. Sport Lisboa e Benfica
Portugal Tiky Wiky vs. Vale Pisão
Portugal Tabimba vs. Desidrogenase Alcoólica
Portugal Cortiças vs. Lions United F.C.
Portugal Castendo Futebol Clube vs. S. C. Pena d´Alva
Portugal AMENDOA F.C. vs. Galacticos C.P.

Prva liga
Top teams: 1st - San Stefano FC (42 pts.), 2nd - Paladin FC (42 pts.)
Relegated teams: Grobari Berane, Borussia Dortmund, S.S. Lazio

Allsvenskan
Top teams: 1st - Norrlandsfotboll FC (53 pts.), 2nd - Slovenia Dreamteam (52 pts.)
Relegated teams: IFK Hägersten, ÖFK, Dreamers
Sweden Norrlandsfotboll FC vs. ÖFK
Sweden Slovenia Dreamteam vs. Bałtyk Gdynia

Super league
Top teams: 1st - HyperVibes (46 pts.), 2nd - The steelheads (45 pts.)
Relegation zone battle: 9th - fc schönspieler (24 pts.), 10th - FC KOFA (24 pts.)
Relegated teams: Hitz-Legends, Fussballclub Zürich
Switzerland Fussballclub Zürich vs. HyperVibes
Switzerland Traktor Au vs. The steelheads
Switzerland Fc Black Panther vs. fc schönspieler
Switzerland fc walhalla vs. FC KOFA


Saturday 20:00 GMT:
Premiere division
Top teams: 1st - RC Kouba (44 pts.), 2nd - Itihad.Riadi.Ouled.Nail (36 pts.), 3rd - ALPAVASTUNE (35 pts.), 4th - USM.Alger (34 pts.), 5th - USMKouba (33 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Kahla & Hamra (25 pts.), 10th - FC AMPLITUDE (23 pts.), 11th - Mouloudia Club Oran (23 pts.)
Relegated teams: LE DOYEN 1921
Algeria Itihad.Riadi.Ouled.Nail vs. RC Kouba
Algeria ALPAVASTUNE vs. Kahla & Hamra
Algeria LE DOYEN 1921 vs. USM.Alger
Algeria USMKouba vs. MPAlger
Algeria The Black Pearl vs. FC AMPLITUDE
Algeria إتحاد البليدة vs. Mouloudia Club Oran

Asociacion Boliviana de Futbol
Top teams: 1st - Nomads F.C. (63 pts.), 2nd - Club Atlético Ciclón (55 pts.), 3rd - Blooming (52 pts.)
Relegation zone battle: 8th - AC Genesis (18 pts.), 9th - F.C. LEONES del ORIENTE (15 pts.), 10th - los cocoleros (15 pts.)
Relegated teams: fc bolivia, Oriente Petrolero FC
Bolivia Club Atlético Ciclón vs. c2h5ohhh
Bolivia Real Santa Cruz F. C. vs. Blooming
Bolivia F.C. LEONES del ORIENTE vs. AC Genesis
Bolivia fc bolivia vs. los cocoleros

Campeonato Brasileiro
Top teams: 1st - Celta de Vigo (44 pts.), 2nd - Manchester City Football Club (43 pts.), 3rd - Sport Club Peladeiros (42 pts.), 4th - Botafogo F. R. (41 pts.)
Relegated teams: Capelópolis FC, Sport Club Unicerontes, Fluminize cF
Brazil Capelópolis FC vs. Celta de Vigo
Brazil Fluminize cF vs. Manchester City Football Club
Brazil Sport Club Peladeiros vs. Sport Club Boleiro
Brazil Piraloku F.C vs. Botafogo F. R.

Canadian Premier League
Top teams: 1st - Toronto Bears (59 pts.), 2nd - Canary (57 pts.)
Relegation zone battle: 8th - Calgary Flames (15 pts.), 9th - azeit city (14 pts.), 10th - antz (13 pts.), 11th - Liverpool (11 pts.)
Relegated teams: Rampe Vallee FC
Canada Toronto Bears vs. Quebec Football Club
Canada Canary vs. Bulletproof Monks
Canada Calgary Flames vs. Rampe Vallee FC
Canada azeit city vs. N Mississauga SC
Canada antz vs. Dinamo Calgary
Canada Liverpool vs. Nissa

Primera División
Top teams: 1st - Octopus FC (57 pts.), 2nd - Panteras Negras UAM (53 pts.), 3rd - El Club Tigers (51 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Lypton Village (13 pts.), 10th - Club Deportivo Marte (13 pts.), 11th - Brancos FC (12 pts.)
Relegated teams: Casablancas
Mexico Octopus FC vs. Brancos FC
Mexico Panteras Negras UAM vs. Club Deportivo Marte
Mexico El Club Tigers vs. Lypton Village

Championship
Top teams: 1st - New Jersey Stars (52 pts.), 2nd - FC Seher Bosna (48 pts.)
Relegated teams: €olumbus €rew, Croissant Club Sig, FC Olimpik


Sunday at 12:00 GMT:
Meistriliiga
Top teams: 1st - JK Fellin (51 pts.), 2nd - Saaremaa JK (42 pts.), 3rd - FC Rhemity (42 pts.)
Relegated teams: Balti Laevastik, Jumalad, Paintball24.ee Team
Estonia Saaremaa JK vs. FC Rhemity

Ykkönen
Top teams: 1st - FC Rising Force (57 pts.), 2nd - Liverpool (57 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Manchester City (18 pts.), 10th - Pökäle United Ltd Corp (15 pts.)
Relegated teams: Porin Riento FC, Seinäjoen Jalkapallokerho
Finland FC Rising Force vs. FC Kuusysi
Finland Liverpool vs. Pökäle United Ltd Corp
Finland Manchester City vs. Maardu Levadia

Virslīga
Top teams: 1st - FC Alcoholic Aqua Kangaroos (52 pts.), 2nd - Spars (51 pts.)
Relegated teams: Preiļu BJSS, Skonto Football Club, Superrats
Latvia FC Veltins vs. FC Alcoholic Aqua Kangaroos
Latvia Spars vs. Preiļu BJSS

A lyga
Top teams: 1st - FK Žalgiris Vilnius (57 pts.), 2nd - Agrastai (52 pts.)
Relegation zone battle: 9th - FC Vienybe (13 pts.), 10th - FC Mazeikiu ROMAR (12 pts.), 11th - Imbicilai (10 pts.)
Relegated teams: FK Vilniaus Geležinis Vilkas
Lithuania FC Vienybe vs. Agrastai
Lithuania FC Mazeikiu ROMAR vs. FK Vilniaus Geležinis Vilkas
Lithuania FK Žalgiris Vilnius vs. Imbicilai


Sunday at 14:00 GMT:
Superliga
Top teams: 1st - inter 32 (49 pts.), 2nd - NIL F.C ● (46 pts.), 3rd - Albanian Eagles (44 pts.)
Relegation zone battle: 8th - FC Vikings (23 pts.), 9th - AUTOCHTHONOUS (22 pts.), 10th - Ruff Riders F.C. (20 pts.)
Relegated teams: Linguistic Team, santa team
Albania inter 32 vs. F.C. Illyrians
Albania NIL F.C ● vs. F.C INTERNAZIONALE
Albania DREAM F.C vs. Albanian Eagles
Albania FC Vikings vs. Ruff Riders F.C.
Albania JEZERCA FC vs. AUTOCHTHONOUS

Superleague
Top teams: 1st - ΠΑΟΚ F.C. (50 pts.), 2nd - KM Asteras F.C. (47 pts.), 3rd - Ολυμπιακός FC (47 pts.), 4th - Aris Thessaloniki F.C. (46 pts.), 5th - Ano Rahoula (45 pts.)
Relegated teams: Hraklis Kallitheas FC, Liverpool FC, Panathinaikos 1908
Greece ΠΑΟΚ F.C. vs. PAOK Thessaloniki
Greece KM Asteras F.C. vs. Ολυμπιακός FC
Greece Aris Thessaloniki F.C. vs. Artopoleo Fc
Greece Ano Rahoula vs. Panathinaikos 1908

Ekstraklasa
Top teams: 1st - GLKS JONKOWO (43 pts.), 2nd - KS Glinice Radom (43 pts.)
Relegated teams: FKS Stal Mielec, Jelonki FC, Ard Skellig FC
Poland GLKS JONKOWO vs. KS Hetman Zamość
Poland KS Glinice Radom vs. Ares Wroclaw

Premier Division
Top teams: 1st - X.Z.Team (63 pts.), 2nd - Polokwane Carpenters (57 pts.)

TFF Süper Lig
Top teams: 1st - Malatyaspor (37 pts.), 2nd - Sarıgöl Gençlerbirliği (34 pts.), 3rd - Trabzonspor (32 pts.), 4th - Gönenspor (31 pts.)
Relegation zone battle: 6th - Fildisi sahilleri (28 pts.), 7th - Genç Football Club (28 pts.), 8th - Idmangucu (28 pts.), 9th - Efsane.1925 (25 pts.), 10th - Galatasaray.Sk (25 pts.), 11th - GOZTEPE (24 pts.)
Relegated teams: Prophecy Of The North
Turkey Trabzonspor vs. Galatasaray.Sk
Turkey Fenerbahçe SK. vs. Malatyaspor
Turkey Sarıgöl Gençlerbirliği vs. GOZTEPE
Turkey Fildisi sahilleri vs. Gönenspor
Turkey Prophecy Of The North vs. Idmangucu
Turkey Efsane.1925 vs. Genç Football Club


Sunday at 16:00 GMT:
Prva HNL
Top teams: 1st - Gružanin Football Club (48 pts.), 2nd - SOD4 (43 pts.)
Relegation zone battle: 6th - Bedem (25 pts.), 7th - Bellevue C.F. (25 pts.), 8th - Panthera Leo ( 25 pts.), 9th - Jefferson Starship (25 pts.), 10th - Croatia United ( 23 pts.)
Relegated teams: FC Gorri Ussi Winnetou, Kocerin
Croatia Bedem vs. FC Gorri Ussi Winnetou
Croatia Bellevue C.F. vs. Fight United Elite
Croatia SOD4 vs. Panthera Leo
Croatia Jefferson Starship vs. Kocerin
Croatia FK Rudar Kakanj vs. Croatia United

1. liga
Top teams: 1st - F.C. Viktoria Plzen (55 pts.), 2nd - FC Romulus (52 pts.), 3rd - FK Panthers ZLÍN (51 pts.)
Relegation zone battle: 9th - FC Zodiac (12 pts.), 10th - FC Dukla Olomouc (10 pts.)
Relegated teams: Orlová United, FC Palarna Stramberk
Czech Republic F.C. Viktoria Plzen vs. FK Panthers ZLÍN
Czech Republic FC Romulus vs. MFK Frýdek-Místek
Czech Republic FC Zodiac vs. RC Victoria Moravia
Czech Republic Orlová United vs. FC Dukla Olomouc

Bundesliga
Top teams: 1st - Lindworms (54 pts.), 2nd - Kicker der Kokosnuss (48 pts.)
Relegated teams: Berlin Hertha FC, Prora FV, Hansa Rostock

Serie A
Top teams: 1st - AC NADOR (42 pts.), 2nd - Enoshima FC (41 pts.), 3rd - Realjoggi (38 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Ghemon Team (26 pts.), 10th - Atletico Sacca (23 pts.)
Relegated teams: Barzot Team, Pizza della Pia
Italy AC NADOR vs. Atletico Sacca
Italy La Taranta vs. Enoshima FC
Italy zemanland vs. Realjoggi
Italy Pizza della Pia vs. Ghemon Team

Super Liga
Top teams: 1st - Spartak Trnava FC (51 pts.), 2nd - FC Soldiers (46 pts.), 3rd - FC Restig Penguins (43 pts.)
Relegation zone battle: 9th - BSC Bratislava (13 pts.), 10th - SK Hutnik Sered (10 pts.)
Relegated teams: Chrome Mravce, FC MoMoTi
Slovakia MB footbal club vs. FC Soldiers
Slovakia Demotivators Bratislava vs. FC Restig Penguins
Slovakia BSC Bratislava vs. FC Jezury Sered
Slovakia Chrome Mravce vs. SK Hutnik Sered

Primera Division
Top teams: 1st - CF Mieres Del Camín (51 pts.), 2nd - Portela (48 pts.), 3rd - Celtic de Mostoles FC (47 pts.), 4th - Espongis (46 pts.), 5th - KaKaTuaS (45 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Galáticos Sport Clube (12 pts.), 10th - Córdoba CF (12 pts.)
Relegated teams: Portugalete Vols F.C., Urizaharra F.C.
Spain KaKaTuaS vs. CF Mieres Del Camín
Spain Espongis vs. Portela
Spain Marbella Linces vs. Celtic de Mostoles FC
Spain Portugalete Vols F.C. vs. Galáticos Sport Clube
Spain Urizaharra F.C. vs. Córdoba CF


Sunday at 18:00 GMT:
Superligaen
Top teams: 1st - Borsholm-Skibstrup IF (48 pts.), 2nd - Insomniac Football Club (44 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Boldklubben Herning Fremad (22 pts.), 10th - Lambavík Bóltfelag (20 pts.)
Relegated teams: Villarreal F C, FC Rido
Denmark Boldklubben Herning Fremad vs. Sørby IF
Denmark Carnap Kickers vs. Lambavík Bóltfelag

LIGUE 1
Top teams: 1st - Clermont foot (42 pts.), 2nd - Olympique de Phnom Penh (41 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Olympique de Marseille (24 pts.), 10 th - Rookies F.C (24 pts.)
Relegated teams: R.LIGHT, OMforEVER
France Clermont foot vs. Xx PARIS SG xX
France Olympique de Phnom Penh vs. Montpellier Herault Sporting Club
France Rookies F.C vs. Olympique de Marseille

Eredivisie
Top teams: 1st - FC Golda Boys (43 pts.), 2nd - REAL ROTTERDAM (41 pts.), 3rd - SSSE (38 pts.)
Relegation zone battle: 7th - DeDonnys (22 pts.), 8th - PSV (21 pts.), 9th - AFC Slayer Amsterdam (20 pts.), 10th - Mvv Maastricht (19 pts.), 11th - JF.Millaran (18 pts.), 12th - Lazio Berkel (18 pts.)
Relegated teams:
Netherlands FC Golda Boys vs. Lazio Berkel
Netherlands REAL ROTTERDAM vs. AFC Slayer Amsterdam
Netherlands SSSE vs. PEC Zwolle
Netherlands DeDonnys vs. PSV
Netherlands SVM vs. Mvv Maastricht
Netherlands JF.Millaran vs. AZ ALKMAAR FC

Tippeligaen
Top teams: 1st - Torden (46 pts.), 2nd - Mighty Bears F.C. (43 pts.), 3rd - Hagbart (42 pts.)
Relegation zone battle: 8th - Lyn (28 pts.), 9th - Manchester City F.C. (27 pts.), 10th - Vandalen FC (25 pts.)
Relegated teams: FC Kongsberg, Droneklubben
Norway Torden vs. Lyn
Norway Mighty Bears F.C. vs. Godset
Norway Hagbart vs. Manchester City F.C.
Norway Deathbydawn vs. Vandalen FC


Sunday at 20:00 GMT:
Primera division
Top teams: 1st - VALIANT SOUL (F.C.) (56 pts.), 2nd - De contrataque (52 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Club San Luis (17 pts.), 10th - Los Tilos (15 pts.)
Relegated teams: River Plate, Gimnasia y esgrima
Argentina River Plate vs. Club San Luis
Argentina Los Tilos vs. Gimnasia y esgrima

Campeonato Chileno
Top teams: 1st - Lexeros Futbol Club (55 pts.), 2nd - Deportivo Chiloe (52 pts.), 3rd - CSD Colo Colo (49 pts.)
Relegation zone battle: 9th - Full Attack (16 pts.), 10th - Rancaguinos FC (16 pts.)
Relegated teams: Club de Deportes Concepción, Madrid
Chile Lexeros Futbol Club vs. Weißer Löwe Morder Club
Chile Deportivo Chiloe vs. Rancaguinos FC
Chile Alboadictos vs. CSD Colo Colo
Chile Madrid vs. Full Attack

Copa Mustang
Top teams: 1st - Manizales Town (63 pts.), 2nd - Barcelona Junior Club (53 pts.)
Relegated teams: GaLaCtiCos, Deportivo Chicamocha, All Reds

Descentralizado Peruano
Top teams: 1st - Sangre Celeste C.F. (59 pts.), 2nd - UC Real Lima (49 pts.), 3rd - FS2001 (48 pts.), 4th - M. City (48 pts.)
Relegation zone battle: 9th - CLUB UNIVERSITARIO DE DEPORTES (17 pts.), 10th - goleadores (15 pts.)
Relegated teams: Calixto United F.C., Natus Vincere
Peru CLUB UNIVERSITARIO DE DEPORTES vs. UC Real Lima
Peru Inferno United vs. FS2001
Peru M. City vs. goleadores

Campeonato Uruguayo Garra Charrúa
Top teams: 1st - El Tiki Tiki de Pando (57 pts.), 2nd - Semen Bremen (53 pts.), 3rd - Carbonero Club II (53 pts.)
Relegated teams: Athletic Kingpersie, rastafari, Deportivo Social
Uruguay Semen Bremen vs. Athletic Kingpersie
Uruguay Palo Alto FC vs. Carbonero Club II

1era Division
Top teams: 1st - Pepeventus F.C (49 pts.), 2nd - SSC Bestville (46 pts.)
Relegated teams: Fudvol Kluv Xportyng Real, Zulia FC, Estudiantes del GuaireFC.
Venezuela Pepeventus F.C vs. SSC Bestville
Filter:
All
General
Bugs
Important
News articles found: 1026